Skip to main content

Psy stanowią ważną część naszego życia, dlatego chcemy upewnić się, że robimy wszystko co w naszej mocy, aby utrzymać je zdrowe i szczęśliwe. Jedną z istotnych kwestii (często pomijanych) jest rodzaj wody pitnej, którą oferujemy naszym psom. Wierzcie lub nie, ma to znaczenie!

Przecież nasi puszyści przyjaciele składają się w 60% z wody i potrzebują odpowiedniego jej rodzaju, aby pozostać szczęśliwymi, zdrowymi i nawodnionymi. Jednak w obliczu różnych źródeł wody dostępnych na rynku może być trudno wybrać tę odpowiednią. W tym artykule pomożemy Ci wybrać najlepszą wodę dla Twojego psa, dostosowaną do jego potrzeb.

Jakie są różne rodzaje źródeł wody pitnej dostępne dla psów?

Niektóre powszechne źródła wody dla psów obejmują wodę z kranu, destylowaną, oczyszczoną i butelkowaną. Psy są naturalnymi poszukiwaczami pożywienia i będą pić z prawie każdego źródła wody, które znajdą. Jednak nie każda woda jest taka sama, a niektóre mogą być dla nich wręcz szkodliwe. Dowiedzmy się więcej o tych źródłach poniżej:

  1. Niefiltrowana Woda z Kranu

Większość z nas prawdopodobnie nie zastanawia się dwa razy ani nad piciem wody z kranu, ani podawaniem jej psu. Jest to wygodne, bezpłatne i zazwyczaj (choć nie zawsze) bezpieczne. Ale czy wiesz, że niefiltrowana woda z kranu może być naprawdę szkodliwa i pełna nieprzyjemnych zapachów?

Zanieczyszczenia wody wodociągowej mogą obejmować przemysłowe chemikalia, pestycydy, odpady farmaceutyczne, bakterie, wirusy, pierwotniaki, pasożyty, lotne związki organiczne (LZO) , zanieczyszczenia radiologiczne, takie jak pluton i uran, a nawet przelewy kanalizacyjne. Nie trzeba dodawać, że wszystko to może powodować problemy z pęcherzem, wymioty, infekcje dróg moczowych, biegunkę, letarg, problemy żołądkowo-jelitowe, problemy z reprodukcją, a nawet zaburzenia neurologiczne. Żaden człowiek ani pies nie potrzebuje narażania się na takie niebezpieczne i obrzydliwe rzeczy!

2. Filtrowana woda

Może Ci się wydawać, że filtrowana woda jest lepsza dla Twojego psa niż woda z kranu, ale niekoniecznie tak jest. Chociaż filtrowana woda usuwa zanieczyszczenia, może również usuwać niezbędne minerały i składniki odżywcze, których Twój pies potrzebuje, aby zachować zdrowie. Można spożywać ją z umiarem, ale nie jest to najlepsza opcja dla Twojego futrzanego przyjaciela jeśli chodzi o codzienne nawadnianie.

3. Woda butelkowana

Stara, dobra woda butelkowana może wydawać się niezawodną opcją w porównaniu z innymi źródłami wody, ale niestety tak nie jest. Woda butelkowana często zawiera substancje chemiczne i minerały, które mogą być szkodliwe dla psów. Na przykład woda butelkowana wielu marek zawiera fluor, który może uszkodzić zęby i kości psa. Ponadto niektóre marki są poddawane działaniu światła ultrafioletowego w celu zabicia bakterii, które mogą być szkodliwe dla skóry i oczu zwierząt.

4. Woda destylowana

Niektórzy uważają, że woda destylowana jest doskonałym źródłem wody, ponieważ często jest zalecana przez lekarzy weterynarii dla psów chorych lub alergicznych. Woda destylowana nie jest odpowiednia dla psów, chyba że weterynarz zaleci ją na krótki czas. Jest ona wytwarzana poprzez gotowanie zwykłej wody do punktu, w którym wszystkie zanieczyszczenia, a nawet niezbędne minerały zostają zniszczone. Chociaż jest uważana za bezpieczną, nie zawiera żadnych minerałów ani witamin niezbędnych do nawodnienia organizmu, co powoduje skrajne odwodnienie i brak równowagi elektrolitowej, co może dodatkowo prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Jakie jest najlepsze źródło wody pitnej dla moich psów?

Potrzebujesz bezpiecznego źródła wody, które zawiera wszystkie niezbędne minerały, takie jak wapń, sód, magnez, cynk, miedź i chlorofil, czyli źródła wody zaprojektowanego specjalnie z myślą o potrzebach Twojego psa.

Karmimy naszych psich przyjaciół odpowiednią dietą dostosowaną do ich wieku i rasy, ponieważ ich zapotrzebowanie na wodę nie jest takie samo. Dobra wiadomość jest taka, że AQUALAPKA to marka, która tworzy wodę z myślą o twoim pupilu. Pełna dobrych witamin i minerałów dba o to, żeby Twój pies pił tylko to, co dobre. Zamów swój własny zestaw od AQUALAPKA już dziś!