Skip to main content

Aby Twój pies mógł długo cieszyć się dobrym zdrowiem, a jego kondycja niezależnie od wieku była wciąż fantastyczna, niezbędne jest zadbanie o prawidłowe żywienie, czyli właściwie zbilansowaną dietę oraz nawodnienie. Dlaczego odpowiednie nawodnienie psa jest istotne, czym są napoje Aqualapka oraz jak podawać je psu? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi.

Dlaczego nawodnienie jest tak ważne dla psa?

Nawadnianie psa to kluczowy element jego zdrowego stylu życia. Powszechnie wiadomo, że kojarzy się z zapewnieniem psu wody w ilości, której potrzebuje, co oczywiście jest prawidłowym założeniem. Woda stanowi bowiem znaczną część organizmu psa, bo ponad 60% i pełni wiele istotnych funkcji. Pomaga w regulacji temperatury ciała, transportuje składniki odżywcze do komórek, usuwa toksyny i sprawia, że jego skóra i sierść jest w pełni nawilżona. To właśnie dzięki wodzie przyjmowany pokarm jest prawidłowo trawiony. Brak dostępu do jej odpowiedniej ilości może prowadzić do odwodnienia, co z kolei staje się niebezpieczne dla zdrowia czworonoga.

Nawodnienie + odżywienie = Napoje Aqualapka

Receptura napojów z suplementami Aqualapaka opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach, a zawarte w nich witaminy i minerały odżywiają, wzmacniają, regenerują, a nawet dbają o stan psychiczny czworonoga, a także odpowiednio nawadniają jego organizm. W zależności od stanu zdrowia zwierzęcia i aktualnych potrzeb, dostępne są napoje na trawienie, uspokojenie, energetyczny lub dentystyczny.

Przeczytaj także: Odwodnienie u psów: oznaki, objawy i zapobieganie

Czy napoje z suplementami dla psów powinno się podawać rozcieńczone czy nie?

Napoje Aqualapka można podawać psom do picia w formie nierozcieńczonej. Wtedy zwierzę jednorazowo dostarczy sobie dawkę składników odżywczych. Jeśli jednak Twojego pieska trudno przekonać do nowości w diecie, początkowo coś, czego nie zna może wzbudzać jego nieufność. Jeżeli do tej pory pił jedynie czystą wodę, możliwe (choć wcale tak być nie musi), że będzie musiał przyzwyczaić się do napojów z suplementami. Aby mu to ułatwić, napoje można podawać w formie rozcieńczonej z wodą w dowolnych proporcjach lub stosować jako dodatek do karmy.

W trosce o zdrowie i kondycję Twojego pupila wybierz napoje Aqualapka, które zostały poddane badaniom i uzyskały certyfikaty gwarantujące ich skuteczności i bezpieczeństwo. Więcej informacji o produktach znajdziesz na naszej stronie.